• Index
  •  » Rock
  •  » You All Look The Same To Me

#1 16-02-2007 18:58

Gamiks

Panadol

status gamxx@jabber.autocom
1498188
Skąd: dno warty
Zarejestrowany: 15-02-2007
Posty: 23
WWW

You All Look The Same To Me

Zgodnie z prośbą - wrzucam. ;]

Próbki: Najlepiej słuchać z Again w tle: http://youtube.com/watch?v=v5aNNVdYbFo aczkolwiek jest to wersja okrutnie skrócona, tylko 1/3 utworu.

You All Look The Same To Me

Jak powinien wyglądać nowoczesny rock progresywny? Może odejść od złożonych, instrumentalnych kilkunastominutowych kompozycji? Może powinien poromansować z elektroniką? Moim zdaniem na to pytanie idealnie na to pytanie odpowiedziała grupa Archive w 2002 roku albumem You All Look The Same To Me.

Członem zespołu jest duet Danny Griffith/Darius Keeler, którzy do każdej nowej płyty zapraszają innych wokalistów, i praktycznie na każdej z nich dzięki temu ukazują inny styl. Tutaj wspierał ich akurat Craig Walker.
Wspominałem o modelu neo-prog rocka - Archive przedstawiło mniej więcej taki przepis: melodyjność i klimat Pink Floydów + wszystko co najlepsze z trip-hopu. Wszyszło to naprawdę wspaniale. Długie, niesamowicie melodyjne kompozycje z elektroniczną oprawą sprawiają, że po wciśnięciu play przerywamy, jeśli coś akurat robimy, kładziemy się na łóżku, zamykamy oczy i odpływamy. Ale w tym czasie nie uśmiechamy się - Archive przekazuje nam taką porcje smutku i melancholii, że przestajemy o czymkkolwiek myśleć i zapominamy jak się nazywamy z wrażenia (tak, właśnie tak na mnie działa(ła) ta płyta.

Dalsza część: http://muzyczny.jogger.pl/2007/02/16/ar … ame-to-me/
;]

Offline

 

#2 17-02-2007 01:08

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: You All Look The Same To Me

Heh ;) Jeśli chodzi o Archive, to najbardziej podeszła mi ich pierwsza płyta - Londinium ;) no bo taka elektroniczna, a jak wiadomo, takie rzeczy lubię.
Ale kawałek Again ostro katowałam z wishką :D [pamiętasz wishka? :P na pewno pamiętasz.] Dołujący stuff ;) Ale podoba mi się to takie hm... załamanie, przejście, zmiana klimatu w tej piosence. Czy jak to nazwać. Post-rock jest specyficzny.
No nic, jak będę w domu, czyli za parę dni, to się rzetelniej wezmę za przypominanie sobie rzeczy, które tu rekomendujesz [i inni rekomendują ;)].

@Gamiks: Aha, wklejanie obrazków, całych wpisów i wszystkiego mile widziane :D W razie problemów proszę na priv.


))<>((

Offline

 

#3 17-02-2007 11:30

wishka

Administrator

2527533
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 403
WWW

Re: You All Look The Same To Me

Pewnie, że pamiętam, wszyscy u mnie to katowali parę lat temu. Miałam okres fascynacji Archive, i płyta będąca tematem posta i Londinium i Noise długo mi towarzyszyły :) Specyficzny klimat, proste teksty, elektronika  z gitarami - jeszcze dziś wracam do tych płyt :) Ale.. przy okazji muszę napisać, że na Lights to się zawiodłam..


http://www.denness.net/scrobblersig.php?username=wishka

Offline

 

#4 19-04-2007 20:11

niedokonany

Ibuprom MAX

Zarejestrowany: 05-04-2007
Posty: 50

Re: You All Look The Same To Me

Spokojnie, spokojnie. Nie jesteście sami. Swego czasu na "Liście  Radia Łódź" piosenka "Again" utrzymywała sie na 1 miejscu przez bardzo, ale to bardzo długi czas. Aż w koncu radiosłuchacze VIP (wraz z Prowadzącym) dokonali przewotu i ja wywalili. I bardzo dobrze zrobili, bo utwór zajmował miejsce innym i nie było już niczym przyjemnym po raz kolejny dowiedzieć się, że  Archive -"Again" jest po raz kolejny na pierwszym miejscu. Nie zmienia to faktu, że utwór jest i pozostanie (w niektórych kręgach) kultowy.

Jeżeli chodzi o progressive rock, to wydaje mi się, że jest jeszcze The Mars Volta. On także wytacza nowy kierunek rozwoju tego gatunku, pomimo tego, że na ostatniej płycie przedobrzyli. Niemniej polecam dwie pierwsze płyty, gdyż wrażenia jakie u mnie pozostawiły, trudne są do popisania ;)

Offline

 
  • Index
  •  » Rock
  •  » You All Look The Same To Me

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpokevapor www.piesku.pl www