#1 06-11-2007 22:08

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Burial - Untrue

http://img62.imageshack.us/img62/1728/hdbcd002py2.jpgDokładnie wczoraj wyszedł nowy krążek pana o pseudonimie Burial, więc czas przygotować uszy na drugi świetny album tego człowieka :)

Dla niewtajemniczonych, Burial tworzy dubstep, czyli jak podaje wikipedia, muzykę powstałą dopiero w XXIw. w Wielkiej Brytanii. Charakteryzuje go mroczny klimat, głęboki bas, 2-stepowa baza, no i oczywiście elementy dubu [chociaż chyba sam Burial ma nieco mniej wspólnego z tym ostatnim, niż inni przedstawiciele gatunku].
Tak czy inaczej, lepiej posłuchać samemu, bo opisy mogą różne rzeczy na myśl przywoływać ;) [Nieco o dubstepie napisałam kiedyś tutaj].

Poprzedni album s/t - Burial, z zeszłego roku odniósł spory sukces i otrzymał całkiem pozytywny feedback. Nie zdziwi mnie, jeśli podobnie będzie w przypadku Untrue.
Powiedziałabym, że konwencja jest taka sama, stosunkowo powolne podkłady, może nieco mniej mroczne niż rok temu, no i płyta na pewno bogatsza w ciekawie brzmiące smaczki i sample wokalne.
Na co zwrócić uwagę. Ano na pewno na te kawałki:

  • Archangel - specyficzny "wokal", przeważnie nie lubię, ale ten fajny.
  • Ghost Hardware - jeden z lepszych utworów na płycie. Spodobał mi się od pierwszego usłyszenia - na singlu o tej samej nazwie.
  • Dog Shelter - powiedziałabym nawet, że lekko zalatuje ambientem ;) Dla mnie na +.
  • Raver - bo tak.

Oj zresztą tak by można prawie wszystko wymieniać ;)

I jest jeszcze jedna taka rzecz u Buriala, która tak naprawdę nie wiem czy mnie ziębi, czy parzy... Słuchając zarówno nowego, jak i starego albumu, mam wrażenie, że te same motywy są powtarzane w różnych utworach. Słucham końca płyty i mam odczucie, że słyszałam to już na początku. No i pewnie się nie mylę. Hehe, to coś jak słuchanie muzyki robionej specjalnie do filmu ;) podobne utwory, różniące się tylko detalami. Ale to tylko taka moja wolna myśl.

Tak czy inaczej, album godny polecenia, jeśli nie wiecie czego się teraz słucha, zapraszam ;)

Linki:


))<>((

Offline

 

#2 29-11-2007 00:03

piotruss

Ibuprom MAX

Zarejestrowany: 30-10-2006
Posty: 61

Re: Burial - Untrue

no nie...

i tu tez on?

przeciez ta plyta to straszna miernota, skad ten szał??

Offline

 

#3 29-11-2007 10:11

mojedrugieja

Anaesthesiac

Call me!
Zarejestrowany: 15-10-2006
Posty: 218

Re: Burial - Untrue

Powiem tak: rzuciłam okiem na odsłuchy na last.fm i nie zachęciły mnie do sięgnięcia po krążek. Wydaje się mocno monotonny, zresztą takie też wrażenie zrobiła na mnie poprzednia płyta Buriala którą znam. Chyba pozostaje mi szukać gdzie indziej :)


http://imagegen.last.fm/LivejournalColors/artists/4/mojedrugieja.gif

Offline

 

#4 29-11-2007 12:11

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Burial - Untrue

Hehe, tak jak śledzę różne dyskusje o Burialu, to widzę, że jego się kocha, albo nienawidzi. Chyba to kwestia gustu po prostu. [Btw, dla mnie ten cały dubstep to całkiem nowa sprawa i w miarę jak słucham innych artystów z tego gatunku, to wydaje mi się, że Burial z tym ma najmniej wspólnego.] Ale nie o tym. Ja Buriala cenię za klimat i jakieś tam emocje, które jest w stanie we mnie wzbudzić. Jak na moje, jego kawałki emanują mrocznością, samotnością, jakimś smutkiem.. Czego by nie mówić, facet jest oryginalny - chociaż można się przyczepić do tego, że utwory brzmią podobnie do siebie...


))<>((

Offline

 

#5 30-11-2007 11:56

piotruss

Ibuprom MAX

Zarejestrowany: 30-10-2006
Posty: 61

Re: Burial - Untrue

no aż tak złe to to nie jest, ale afera jaka sie wokol tego krążka rozpetala - zupelnie niepotrzebna.

Offline

 

#6 30-11-2007 12:06

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Burial - Untrue

No ja myślę, że 'afera' chyba wynikła z tego, że w zeszłym roku zrobił nieco zamieszania swoim albumem, wtedy też wielu o nim pisało, no i chyba tym razem zwyczajnie była kwestia tego, czy sprosta zadaniu i czy stworzy coś równie dobrego, albo nawet lepszego niż debiut. I jeśli dalej drążyć temat tego dubstepu, to nie wiem, może jest on taką łagodniejszą formą [chociaż no ciągle do końca mi to nie podchodzi] tego stylu i przez niego może łatwiej zachęcić ludzi do jego słuchania, niż np. zapodając im Skream. Nie wiem, to cały czas są takie moje domysły i odczucia ;) faktycznie, jakby z innej strony na to spojrzeć, to też nie rozumiem takiego halo. Ja napisałam o Untrue, bo podobał mi się self-titled, a ten w/w podoba mi się jeszcze bardziej ;)


))<>((

Offline

 

#7 01-12-2007 10:09

piotruss

Ibuprom MAX

Zarejestrowany: 30-10-2006
Posty: 61

Re: Burial - Untrue

zamknac temat!

:D

Offline

 

#8 01-12-2007 12:40

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Burial - Untrue

:D Patrzcie tego jak zmiękł


))<>((

Offline

 

#9 01-12-2007 23:09

piotruss

Ibuprom MAX

Zarejestrowany: 30-10-2006
Posty: 61

Re: Burial - Untrue

ja zmieklem? ja zmieklem? :D

poprostu nie warto traicic czasu (-:

Offline

 

#10 03-12-2007 15:56

Alienoo

Panadol

6510075
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 24-01-2007
Posty: 5
WWW

Re: Burial - Untrue

Mam zupełne zdanie co, do Buriala. Ta płyta jest wybitna. To nie jest łatwa w odbiorze muzyka, do tego nie tupie się nogą. Burial to muzyka, której najlepiej słucha się nocą, przy zgaszonym świetle, po spaleniu mocnego jointa. To nie jest płyta, którą napędzają dwa - trzy single. Jej urok odkrywa się tylko i wyłącznie słuchając jej w całości. Nie dziwię się, że wielu z Was może się ona nie podobać. Żeby ją w pełni odkryć potrzebny jest dobry sprzęt do odsłuchu i pewne obeznanie, którego nabiera się samemu tworząc przeróżne dźwięki. Jak dla mnie wydawnictwo Buriala to najwyższa półka w muzyce.

Offline

 

#11 03-12-2007 19:40

piotruss

Ibuprom MAX

Zarejestrowany: 30-10-2006
Posty: 61

Re: Burial - Untrue

spełniam wszystkie twoje wymagania, a jednak mi sie nie podoba (-:

Offline

 

#12 04-12-2007 00:23

Alienoo

Panadol

6510075
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 24-01-2007
Posty: 5
WWW

Re: Burial - Untrue

De gustibus non est disputandum czy jakoś tak;)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plKuźnica pensjonaty wynajem busów Medycyna chińska