#1 21-10-2006 17:30

mojedrugieja

Anaesthesiac

Call me!
Zarejestrowany: 15-10-2006
Posty: 218

Śliski temat

DJ Shadow - "Outsider". Opinie...?


http://imagegen.last.fm/LivejournalColors/artists/4/mojedrugieja.gif

Offline

 

#2 21-10-2006 22:45

Panadol

Zarejestrowany: 19-10-2006
Posty: 14

Re: Śliski temat

Faktycznie śliski temat. Osobiście nie podoba mi sie, nic nie poradzę na to, ze takie mam odczucia. Widać znaczną różnicę między tym, a 'Entroducing' czy 'Private Press'. Po prostu wolę to, co tworzył wtedy. Nie znaczy to, ze przestaje w tym momencie go cenić. Po prostu nie podoba mi sie jego najnowsza płyta.

Offline

 

#3 21-10-2006 23:36

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Śliski temat

Oj, śliski ;)
Chociaż uważam, że chyba znaczna część ma podobne zdanie na temat tego albumu.
Jak gdzieś czytałam, Shadow zbuntował się przeciwko temu, że tyle osób stara się naśladować jego styl, więc stworzył coś.. innego.. [tak, coś, co można usłyszeć u 50 Centa i tych tam takich..]. Wg mnie, The Outsider to jakiś totalny misz masz, utwory jako całość nijak pasują do siebie, gitarkowo-funkowe kawałki połączone z agresywnym rapem... uh, jakoś mi to nie robi...
Jedyne, co mi się dość podobało, to This Time [I'm Gonna Try It My Way], Broken Levee Blues i Artifact, były całkiem fajne, chociaż prawdę mówiąc, gdybym usłyszała je na innej płycie, składającej się całościowo z kawałków na lepszym poziomie, nie zwróciłabym na nie większej uwagi... No niestety Shadow, nie wiem co chciałeś osiągnąć :/
Szkoda, że po 4 latach czekania przychodzi nam takie coś...

No nic, nie sposób było nie napomknąć o albumie jego kumpla, który wyszedł w tym samym czasie ;)
Cut Chemist - The Audience's Listening - polecam! :D
http://img175.imageshack.us/img175/1728/foldercustomtd0.jpg


))<>((

Offline

 

#4 22-10-2006 01:46

wishka

Administrator

2527533
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 403
WWW

Re: Śliski temat

Cut Chemista męczyłam całe wakacje :) Płyta świetna, true :)

A co do Cienia - a może to tak, że Shadow chciał tak wszystkich zadowolić, z jednej strony mamy "prawie jak MTV" kawałki, no których - no po prostu nie da się słuchać.. Z drugiej strony tak trochę muzy dla tych ambitniejszych słuchaczy, tyle że ta muza brzmi za UNKLE/Radiohead podobnie jak dla mnie... ;/ Ale po co? Poza tym, nawiązując do słów ahy - jaki producent robi tak niespójną, chaotyczną płytę ? :(


http://www.denness.net/scrobblersig.php?username=wishka

Offline

 

#5 23-10-2006 21:25

mojedrugieja

Anaesthesiac

Call me!
Zarejestrowany: 15-10-2006
Posty: 218

Re: Śliski temat

Moim zdaniem ta płyta jest, że użyję nieco dosłownego, ale jakże trafnego określenia znajomej, "z pupy wzięta". Ze względu na moje uczulenie na rap, liczba tracków, których w ogóle jestem w stanie słuchać jest mocno ograniczona, a te, które nawet trawię, mógłby stworzyć ktokolwiek. Smutne. Tyle czekania i takie niewiadomoco.

Pozostaje mieć nadzieję, że za następne 4 lata dostaniemy już normalny, Shadow'owy krążek...


http://imagegen.last.fm/LivejournalColors/artists/4/mojedrugieja.gif

Offline

 

#6 23-10-2006 22:11

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Śliski temat

No i masz rację, jak miałam tę płytę, to zrobiłam sobie specjalną plejlistę, na której była gdzieś połowa kawałków, wywaliłam te straszne rapy i tam coś jeszcze, no i w miarę dało się tego słuchać.. Ale i tak... Shadow ma chyba jakiś kryzys..


))<>((

Offline

 

#7 01-11-2006 20:26

Sopel

Panadol

Zarejestrowany: 01-11-2006
Posty: 14

Re: Śliski temat

Nie można pisać ,że ma kryzys albo płyta jest pupy wzięta itp. Poprostu zabrał się za inne gatunki muzyczne ( oby nie na stałe ;] )  i to jest jego osobista decyzja bo jeśli popatrzeć na to z innej strony i np. zapytać się ludzi którzy lubią klimaty Rock'a i Gangsta Rapu to powiedzą że płytka jest naprawdę dobra, mega dopracowana i to jeszcze zrobił ją koleżka który pierwszy raz w życiu chwycił się za to... Dla mnie jest to geniusz muzyczny który każdy rodzaj muzyki potrafi zrobić z klasą. Ale jak wiadomo smutnawo jest kiedy np. ulubieniec wszystkich części "What Does Your Soul Look Like" jak i zresztą wszystkich jego pozycji ( czyli ja ;) ) dostaje całkiem co innego.

Offline

 

#8 01-11-2006 20:59

mojedrugieja

Anaesthesiac

Call me!
Zarejestrowany: 15-10-2006
Posty: 218

Re: Śliski temat

Jak dla mnie, biorac pod uwage moje upodobania muzyczne oraz wczesniejsza tworczosc Shadowa, ta plyta jest z pupy wzieta ;) Nie powiedzialam, ze jest ZLA, byc moze jest dobra, ale nie potrafie tego ocenic, poniewaz te klimaty nijak do mnie nie trafiaja.


http://imagegen.last.fm/LivejournalColors/artists/4/mojedrugieja.gif

Offline

 

#9 03-11-2006 01:31

Yaollinne

Panadol

4328581
Skąd: W-no
Zarejestrowany: 03-11-2006
Posty: 29

Re: Śliski temat

Pod względem produkcji, nie wiem czy słyszałam coś lepszego. Jeśli chodzi o klimat, tragedia ponieważ brak jest klimatu jakiegokolwiek w stosunku do całości. Shadow już dawno zapowiadał, że zrobi coś innego, co niekoniecznie się wszystkim spodoba, słychać, że to co zrobił, nie pochodzi z jednego okresu.
Intro wprowadza w niepokojący nastrój, tajemniczości i mroku, a tu nagle This Time, dla mnie kawałek genialny, na mroźny poranek w sam raz;) Pozwolę sobie nie komentować baunsowania naszego Geniusza w 3 Freaks. Następne 3 kawałki ... . Seein Thangs - w porównaniu z resztą hiphopowania o wiele lepiej się słucha, bit przypominający starego Eminema;) Broken Levee Blues, lekkie i przyjemne, gitarowa solówka - relaksująca, aczkolwiek zbyt prosta. No i Artifact, dla mnie - fanki - bębnów małe pocieszenie na tej płycie. Dalej, Triplicate ... słychać coś ze starego Davisa. No i mój ulubiony The Tiger, uwielbiam ten utwór najbardziej z całej płyty. Potem to tylko What have I done, no i You made it. Reszta nadaje się na dzwonki do komórek. Ta płyta jest jak składanka Hop Bęc, nie mam jej za złe Shadowkowi, w końcu 2 córy trzeba jakoś wyżywić;) Niech zarobi na fanach Ja Rule'a. Zawsze go będę szanowała, mimo wszystko. Endtroducing czy Private Press nie mogą być wieczie jego wizytówką, artyści dojrzewają do wielu rzeczy, a swoje "wygłupy" popełniają świadomie.
No i okładka: CUDOWNA!!!


Guns Blazing

Offline

 

#10 03-11-2006 01:37

Solaris

Addikt

3478197
Call me!
Zarejestrowany: 19-10-2006
Posty: 655

Re: Śliski temat

Lepszy jest chociazby Fat Jon aka Ample Soul Physicial


To define is to limit.

http://travian.macaputo.de/sig-5-en-2-pl5_58706.gif

Offline

 

#11 03-11-2006 09:30

Sopel

Panadol

Zarejestrowany: 01-11-2006
Posty: 14

Re: Śliski temat

Ten znowu z tym Fat Jon'em, chyba będe zmuszony to sprawdzić ;)

Offline

 

#12 03-11-2006 23:00

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Śliski temat

Jeszcze tak wracając do tematu, powiedziałam sobie, że nie będę na siłę starała się polubić tego albumu tylko dlatego, że stworzył go Shadow. No niestety ;)


))<>((

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpokevapor www.piesku.pl www