• Index
  •  » Breakbeat
  •  » L.U.C & Rahim - Homoxymoronomatura (temat około audytywno kanałowy)

#1 30-11-2007 11:00

out_of_order

Panadol

5671392
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 01-01-2007
Posty: 20

L.U.C & Rahim - Homoxymoronomatura (temat około audytywno kanałowy)

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/3084389.jpg

Jakiś czas temu ukazała się płytka duetu L.U.C (Kanał Audytywny) - Rahim (Paktofonika, Pokahontaz). Mam więc nadzieję, że to wystarczający powód do założenia tematu ;)
Zacznę subiektywnie, bez upychania waty - Rahima nie lubiłem, nie lubię i nie polubię. Facet dla mnie jest kwintesencją polskiego hip-hopu trzepakowego - od tekstów po paskudną manierę rapowania. Wg książeczki dołączonej do albumu (swoją drogą ładny digipack, ale z paskudnie zainstalowanym rzeczonym bookletem) koleś zajął się właśnie lirykami, co słychać. Jest jedno ale - na odsiecz pędzi L.U.C, który nadziewa miejscami te infantylne teksty cudnymi absurdami i innymi "rymotokami". Generalnie za produkcję, podkłady i mix odpowiada monsieur L.U.C, i, jak to u niego, są tu smyczki i rewelacyjne bity, sampelki, efekty - jednak jest mniej awangardowo, czy jak kto woli - alternatywnie, niż na Haelucenogenoklektyzmie (solowym albumie L.U.Ca).
Summa summarum płyta jest dobra. Ba, nawet na tyle dobra, że nie opuszcza mojego odtwarzacza od jakichś dwóch tygodni. Jej konstrukcja nie pozwala się nudzić, a teksty tak bardzo nie biją po rozumku tępotą (żeby nie było, ja tu nie oczekuję wcale jakiegoś intelektualnego potwora poetyki, ale poziom jakiś musi być, a tu jest średnio na jeża). Cokolwiek mogło być lepiej, a Łukaszowi życzę ciekawszego doboru znajomych ;)

Parę kawałków do odsłuchu:
http://www.myspace.com/luksfera

Ostatnio edytowany przez out_of_order (30-11-2007 11:05)


Życie w średniowieczu było ciekawsze. Każdy dom miał swojego skrzata, a każdy kościół miał Boga.
Ludzie byli młodzi! Teraz co czwarty to starzec.

Offline

 

#2 16-02-2008 18:54

niedokonany

Ibuprom MAX

Zarejestrowany: 05-04-2007
Posty: 50

Re: L.U.C & Rahim - Homoxymoronomatura (temat około audytywno kanałowy)

Płyta całkiem, całkiem jak na polskie realia bardzo ok.Też nie za bardzo lubie, maniery rapowania Rahima, teksty jeszcze jakoś ujda.
A podklady są w pyte, bez dwoch zdan.

Offline

 

#3 21-04-2008 19:18

wishka

Administrator

2527533
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 403
WWW

Re: L.U.C & Rahim - Homoxymoronomatura (temat około audytywno kanałowy)

Dopiero niedawno dorwałam się do tej płyty.. I uzależniłam się na jakiś czas od "Odmieniając się przez nibyprzypadki", kosmos! Płyta ciekawa, muzycznie świetna, ale jakoś znudziła się mi szybko :)


http://www.denness.net/scrobblersig.php?username=wishka

Offline

 
  • Index
  •  » Breakbeat
  •  » L.U.C & Rahim - Homoxymoronomatura (temat około audytywno kanałowy)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plKuźnica pensjonaty wynajem busów Medycyna chińska