#1 17-02-2007 14:12

Gamiks

Panadol

status gamxx@jabber.autocom
1498188
Skąd: dno warty
Zarejestrowany: 15-02-2007
Posty: 23
WWW

The Car Is On Fire

http://youtube.com/watch?v=t056EbuOHEM - neyorkew
http://youtube.com/watch?v=2g8PNqMDXxs - cant cook


Ile to ja nasłuschałem i naczytałem się o The Car Is On Fire. Że światowy poziom, rewolucja w polskim rocku itp, itd... Tak przyglądałem się temu wszystkiemu, i w duszy zadawałem sobie pytanie: wtf?
Słuchałem pierwszy raz od razu po premierze - o ile dobrze pamiętam - nie dotrwałem do końca. Po tych wszystkich ostatnich zachwytach stwierdziłem, że coś musi być nie tak - mogłem się tak pomylić za pierwszym razem? Zaciekawiony sięgnąłem po tą płyte znów, nastawiony na to, że jeśli to takie znakomite, drugą szansę wykorzysta niechybnie, a mnie zmusi do walnięcia się w głowe i przyznanie do winy.

Niestety, tak się nie stało.

Pierwsze co zmusiło mnie do wykrzywienia twarzy - wokal. Nie no, ja nie mogę - przecież jest okropny. Słodziutki, cieniutki - Rojek przy nim to basem operuje. Przypominał mi kogoś bardzo, poszperałem trochę w kolekcji - znalazłem. Jest taki zespół jak The Fall of Troy, grają taką mieszankę hardcore'u i popu, co wygląda mniej więcej tak: szybkie gitary i na przemian głośne ryczenie jednego kolesia, i popowy spokojny wokal drugiego. To ten drugi przypomina Dejnarowicza bardzo. W ogóle muzyka taka jakby podobna, wystarczy trochę ograniczenia prędkości dla gitar i wyrzucenie ryku - mamy drugie The Car Is On Fire.
Lake & Flames to trochę punku - trochę popu. W porównaniu do debiutu odeszli trochę od garażowego stylu, a płyta nagrana pod względem technicznym jest bardzo dobrze. Plus także za estetyke, okładka bardzo ciekawa i przypadła mi do gustu.
Chłopaki postawili głównie na melodyjność i przebojowość. Nie jest to płyta na siłe niezależna, w radio takie piosenki jak singiel - Can't Cook (Who Cares) znakomicie sobie radziły. Poleciało trochę mainstreamem, nie żeby mi to jakoś szczególnie przeszkadzało, ale ten światowy poziom...
Jedną z największych wad w moich oczach jest ilość i układ utworów. Jest ich 23, co w dzisiejszych czasach jest liczbą conajmniej dużą. Ich długość rzadko przekracza trzy i pół minuty, więc żeby poznawać te piosenki chociażby po nazwie - koszmar. Do tego połowa z nich wydaje mi się zbędna, nie obraziłbym się na pewno, gdyby było ich pietnaście, za to bardziej starannie skompletowanych i dłuższych. Poza tym płyta wykazuje monotonność. Okropną. Nieraz ciężko zauważyć kiedy przeskakuje utwór - wygląda to tak, jakby przez kilka piosenek tylko tempo grania zmieniali.
To nie jest tak, że ja tą płytę wyjątkowo odradzam - po prostu próbuje zrozumieć co ludzie w niej widzą i jakoś mi się to nie udaje. Album ma oczywiście kilka fajnych momentów - chociażby smyczki w Neyorkewr; początkowy, fajny wokal w It's Finaly Over; szybkość w Ex Sex It's Not The Best. Ale ogólnie bez rewelacji.


Oryginalna notka + okładka + reszta bloga: http://muzyczny.jogger.pl/2007/02/17/th … ke-flames/
zapraszam, musze dbac o cyferki ;)

Offline

 

#2 17-02-2007 17:13

_49

Ibuprom MAX

Skąd: out_of_reach
Zarejestrowany: 16-10-2006
Posty: 91

Re: The Car Is On Fire

The Car is on Fire. Nigdy nie słuchałem, zawsze myślałem, że tandeta.


Jenerał Sowiński stracił dla Polski nogę, Walery Sławek stracił dla Polski oko, Aleksander Kwaśniewski stracił dla Polski 10 kilo.

Offline

 

#3 20-02-2007 01:12

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: The Car Is On Fire

No fakt. Co prawda może nie powinnam się tu wypowiadać, bo zespół znam jedynie z paru kawałków, ale też mnie nie powalił. I ogromnie dziwi mnie następny niezrozumiały fenomen kolejnego zespołu, który jest średni :/
Powiem jedno. W Polsce panuje taki trend, że jak już ktoś zaczyna grać coś innego, niż Myslovitz, to staje się objawieniem [zresztą nawet jak gra to samo, to też jest].


))<>((

Offline

 

#4 05-03-2007 20:55

wishka

Administrator

2527533
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 403
WWW

Re: The Car Is On Fire

No mi też niestety nie siada :( To taka dla mnie zabawa.. Udajemy, że to ambitniejsze i puszczamy w popularnych radiostacjach :P


http://www.denness.net/scrobblersig.php?username=wishka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plKuźnica pensjonaty wynajem busów Medycyna chińska