#1 10-02-2007 15:17

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Taxidermia

Taxidermia [2006] reż. György Pálfi

http://img254.imageshack.us/img254/1208/70279662ez1.jpg

Węgierski, mocny film. Jeszcze nie widziałam, ale jestem zainteresowana. Słyszałam, że jest miejscami obrzydliwy i niektórzy nie polecają go ludziom o słabych nerwach... no.. więc ciekawe jak sobie poradzę ;)
Zainteresowałam się filmem dlatego, że muzykę robił sam Amon Tobin, więc to chyba wystarczy, żeby chcieć go obejrzeć ;) no i chyba nie tylko, sami zresztą obejrzyjcie zajawkę.
Wybaczcie, że bezczelnie wklejam po angielsku, ale nie znalazłam nigdzie odpowiedniego polskiego opisu i trochę zbyt skacowanam, żeby teraz tłumaczyć ;) ...

www.taxidermia.hu napisał:

Three stories. Three ages. Three men. Grandfather, father, son. One is an orderly, one is a leading sportsman, and one is a master taxidermist. One desires love, the other success, and the third immortality.
The grandfather lives in his fantasies and on cold winter evenings he warms up his freezing little shed with his feverish dreams. Nothing can stop his fertile imagination.
Th father stuffs himself. For four years he was the first in his section in the Confectionary Industry. He is still unbeatable in chocolate wafers with an individual record of 2.98 (just as a comparison Igor Vostongonoff was the European champion in Sophia with 3.21.).
The son stuffs animals. He was born one and a half kilos. Now he has less than one and a half minutes left. He goes in for something that nobody has ever imagined before.
by
Zsófia Ruttkay and György Pálfi

Zresztą dużo można wywnioskować z trailera ;)

Widział już ktoś? Jakie wrażenia?


))<>((

Offline

 

#2 11-02-2007 13:13

wishka

Administrator

2527533
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 403
WWW

Re: Taxidermia

Ooo, nie słyszałam o tym filmie :| Zapowiada sie intrygująco (ale przyznam, że z trailera nic nie rozumiem :P ).


http://www.denness.net/scrobblersig.php?username=wishka

Offline

 

#3 11-02-2007 13:17

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Taxidermia

No to przeczytaj opis ;D angielski znasz ;)
Nie no, film ma ciekawą konwencję i klimat, może być niezły. Z trailera trochę kojarzy mi się z Delicatessen.


))<>((

Offline

 

#4 01-11-2007 19:51

Czarodzieju

Panadol

3697545
Call me!
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 30-10-2007
Posty: 26
WWW

Re: Taxidermia

Widzialem film, ogladalismy z kolegą, ktory ledwo powstrzymal sie od zwracania obiadu. Jeden wielki plus dla tego filmu za soundtrack (w jednym z motywow leci (AT - Nova), ale sama fabuła jest bardzo ostra, film pokazuje margines społeczeństwa na dodatek od złej strony.
W filmie spotykamy najgorsze(przynajmniej dla mnie) zboczenia seksualne, i to chyba najbardziej wstrząsa czlowiekiem. Jak kogoś zbiera na wymioty kiedy widzi białego robaka w zupie którą jadł, to nie polecam (sory za porównanie ale nie mogłem znaleźc trafniejszego :d)


Zazwyczaj nie czytam tego co piszę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpokevapor www.piesku.pl www